Realizujemy warsztaty z szycia (ręcznego, na maszynach), haftu i rękodzieła. W 2018 przeprowadziliśmy ponad 30 bezpłatnych warsztatów. Uczyliśmy dzieci i dorosłych technik szycia ręcznego oraz podstaw szycia na maszynie, a także haftu, szydełkowania i innych technik rękodzielniczych.

Zachęcamy do wykorzystania szycia i rękodzieła w działaniach społecznych. W 2018 realizowaliśmy warsztaty w czasie, których uszyto pościel dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Współpracujemy z ośrodkami kultury i szkołami. Wspólnie z dzieciakami uszyliśmy poduszki dla łódzkich fundacji pomagającym dzieciom autystycznym. Współpracujemy z ośrodkami dla seniorów. Aktywizujemy osoby starsze do podejmowania nowych wyzwań i zaangażowania w działania dla potrzebujących. Zrealizowaliśmy projekt, w którym seniorzy i dzieciaki szyją zabawki – misiaki dla łódzkich szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych dla dzieci.

Propagujemy wiedzę na temat włókienniczej Łodzi (realizujemy wycieczki, spacery, gry miejskie,). Przygotowaliśmy „Spacerownik po Starym Widzewie” oraz Spacer Mapę ułatwiającą poznawanie włókienniczej historii Starego Widzewa. Zachęcamy do aktywnego zwiedzania i poznawania miasta.

Wykład

Realizujemy warsztaty psychologiczne, rozwojowe, a także doradztwo wizerunkowe. Pokazujemy, jak odkryć własny potencjał i zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Współpracujemy z psychologami i doświadczonymi trenerami, którzy zachęcają do poznawania siebie i pokonywania ograniczeń, inspirują do zmian, wspierają innych w poszukiwaniu sensu życia i samozadowolenia.


Zachęcamy do wspólnych działań:

Chcesz nauczyć się szyć na maszynie, a może chcesz to zrobić wspólnie z grupą koleżanek. Skontaktuj się z nami, pokażemy jak „obłaskawić maszynę do szycia” i poznać podstawy krawiectwa.

Chcesz odkryć siebie na nowo! Zadzwoń! Zapraszamy na spotkanie ze stylistką, która przygotuje analizę sylwetki, dobierze garderobę, przejrzy szafę lub pójdzie z Tobą na zakupy. Dowiesz się, jakie są Twoje mocne strony, jak eksponować swoje atuty, jak podkreślać urodę odpowiednimi kolorami. Doradztwem wizerunkowym i personalnym zajmuje się Marta Górecka, psycholog i stylistka, właścicielka marki Find The Sense, która pomaga odnaleźć siebie i swój własny styl.

Jesteś nauczycielem i chciałbyś żeby Twoi uczniowie lepiej poznali historię Łodzi. Napisz lub zadzwoń, chętnie oprowadzimy po dawnych fabrykach i opowiemy o włókienniczej przeszłości miasta. Możemy też przeprowadzić działania warsztatowe i aktywne lekcje z wykorzystaniem kart pracy.


Maszyna do szycia

A może już nas znasz ?
Wiesz, że mamy mnóstwo fajnych pomysłów, pasji do działania i twórczej energii.


Chcesz wesprzeć naszą działalność!
Przekaż darowiznę na cele statutowe fundacji:
mBank 81 1140 2004 0000 3002 7834 5061